Kde se vyrábí CERAMIN?

Kompletní výroba probíhá v Německu ve městě Kaisersesch.

Z jakého materiálu jsou podlahy vyrobeny?

CERAMIN se vyrábí z přírodních minerálů. Hlavní minerální složkou z cca 80% je mastek.

Jak se pokládá CERAMIN?

Produktové řady ENCORE SPC a UNIVERSE mají click zámek a pokládají se plovoucím způsobem. Do vlhkých prostor jako jsou koupelny doporučujeme podlahy celoplošně přilepit. Produktová řada TILES má spoj pero drážka a tyto obklady se musí celoplošně přilepit. 

Lze CERAMIN použít na podlahové vytápění?

CERAMIN je ideální podlahová krytina na podlahové vytápění. Lze ji použít jak na teplovodní tak elektrické topení *. Díky své nízké tloušťce a složení z přírodních minerálů  je ideální krytina vhodná na podlahové vytápění.
*ELEKTRICKÉ TOPENÍ
U tohoto typu topení je několik systémů např. topné folie, topné kabely ve folii, topné kabely pro zalití do betonu aj. Z tohoto důvodu výrobce nemá v záruce paušální doporučení na elektrické topení. Nad rámec záruky výrobce poskytujeme jako dovozce Skladpodlah s.r.o. záruku na elektrické topení. Podmínkou této záruky je zaslání typu topení a výrobce a jeho následného potvrzení ze strany dovozce o jeho vhodnosti.
Pro ověření vhodnosti zasílejte poptávku na email: info@ceramin.cz

Mají podlahy CERAMIN např. Certifikát zdravotní nezávadnosti?

Ano, v případě podlah se jedná především o certifikát Modrý Anděl a Greenguard Gold, dále pak certifikace materiálu, který neobsahuje PVC sloučeniny, ftaláty a ani jiné škodlivé látky. Podlaha je vyrobena kompletně v Německu a má všechny potřebné certifikace.

Lze tyto podlahy využít i v exteriéru?

Bohužel ne. Podlahy jsou určeny pouze pro využití v interiéru.

Jaká je pevnost zámku MEGALOCK a EASYLOCK?

Zámky jsou velice pevné, nicméně je potřeba zachovat správný pracovní postup a hlavně zajistit rovný a pevný podklad, aby nedošlo k poškození zámku.

Jaká je hlučnost?

Co se týče hlučnosti je CERAMIN někde mezi vinylem a laminátovou plovoucí podlahou. Kročejový útlum s použitím podložky NEO Lay se sníží o 16dB. 

Jakým způsobem jsou provedeny dekory?

Jedná se o digitální tisk, který je chráněn speciální ochrannou vrstvou SEALTEC.

Jakou nášlapnou vrstvu mají podlahy CERAMIN?

Řada ENCORE SPC je v zátěži 33 a UNIVERSE v zátěži 34. Tyto třídy zátěže jsou i pro použití v komerčních prostorech. Pro přirovnání u zátěžové třídy 33 se nášlapná vrstva obvykle pohybuje okolo 0,55mm a 34 okolo 0,70mm.

Jaké látky obsahuje CERAMIN místo PVC - změčkovadel?

Základ tvoří kombinace minerálů s polymery, které se mimo jiné používají také v lékařském, či potravinářském průmyslu.

Jaká je doba opotřebení dekoru?

CERAMIN je velice odolný materiál, který lze použít v i komerčních prostorech. Nicméně tak jako jakákoliv jiná podlahová krytina lze poškrábat. Aby jste předešli poškrábání podlah je potřeba instalovat před vchodem kvalitní čistící zónu a nábytek opatřit kluzáky nebo podložkou.

Jakým způsobem se podlahy udržují?

Údržba je velice jednoduchá. Podlahy jsou voděodolné tak se nemusíte bát jako u laminátových podlah použít vlhký hadr. Pro každodenní údržbu podlah doporučujeme produkt PU čistič od fa Dr.Schutz. Další přípravky najdete také v příslušné sekci na našich stránkách - http://ceramin.cz/ke-stazeni

Jak často dochází k opakování dekoru lamel a jaká je barevnost?

Díky velmi variabilnímu tisku nedochází k častému opakování lamel. Většina dekorů díky digitálnímu tisku je velice věrohodných, ale počítejte s tím, že mezi jednotlivými deskami můžou být u některých dekorů barevné rozdíly, aby bylo dosaženo co nejvěrohodnějšího designu. 

Musí se použít pod podlahy podložka NEO LAY?

Ano! Aby pochůznost podlah byla příjemná je nutné použít pod podlahy podložku, která má parametry max. tl. 1,5mm a snese zatížení více jak 10t/m2. Tyto parametry splňuje originální podložka NEO LAY. Podložka je vyrobena z kokosových vláken a je vhodná na podlahové topení.

Kde lze podlahy CERAMIN koupit.

Doporučujeme využít některého z  autorizovaných prodejců, kteří mají s pokládkou podlah CERAMIN zkušenost. Kontakt na prodejce je zde: https://ceramin.cz/autorizovani-prodejci

Můžu si podlahu položit sám?

Ano, při dodržení návodu k pokládce je možné si podlahu položit podlahu sám. Naše doporučení však je na pokládku si sjednat zkušeného podlaháře